16 Eylül 2014 Salı

KAVRAM YARIŞMA SINAVLARINA YOĞUN İLGİ

kavram-yarisma-sinavlarina-yogun-ilgi


16 Ocak 2013 Çarşamba 09:51

Tire Kavram Dershanesi 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik olarak yaptığı Kavram Yarışma Sınavları’nı (KYS), 12-13 Ocak 2013 Cumartesi-Pazar günlerinde gerçekleştirdi. Kavram Yarışma Sınavlarıyla ilgili açıklama yapan Kavram Dershanesi müdürü M. Cengiz Ekşioğlu, katılımın yüksek olmasından dolayı mutlu olduklarını, sınava katılarak kendini deneme imkanı bulan tüm öğrencilere teşekkür etti.

Ekşioğlu konuya ilişkin olarak, “Her yıl düzenlenen bu sınava bu sene de öğrencilerimiz tarafından  yoğun ilgi gösterilmesi bizleri çok mutlu etti. Bunun için sınava katılan öğrencilerimize bu yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Kavram Yarışma Sınavına katılan öğrenciler,2013-2014 öğretim yılında bu sınavdaki dereceleriyle kazandıkları burslardan faydalanabilecekler. Kavram Yarışma Sınavına Tire ve Bayındır’dan yoğun bir ilgi oldu. Bayındır’dan katılan öğrencilerimize servislerimizle sınava getirip götürdük.

Son zamanlarda gündemde olan ‘Dershaneler kapatılacak mı?’ sorusu, velilerin de öğrencilerin de kararsızlığına sebep olmuştu. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı ve YÖK’ün yaptığı açıklamalarla özellikle üniversite sınav sisteminde bir değişikliğin olmayacağını belirtmeleri, dershanelerin öğretim faaliyetlerine ve öğrencilere hem okul derslerine yardımcı olmalarına hem de sınavlara hazırlamaya devam edeceği gerçeğini perçinlemiş oldu.

Bizimde dershane olarak böyle bir sınavı gerçekleştirmemizin amaçlarından biri de kurumumuzun bir sonraki öğretim yılında da faaliyette olduğunu anlatmaktır. Sınava katılan tüm öğrencilerimizin iyi dereceler almasını diliyor ve sınav sonuçları açıklandıktan sonra erken kayıt dönemimizin başlayacağını bildirmek istiyorum. Bu arada ilkokul ve ortaokul içinde 23-24 Şubat 2013 Cumartesi ve Pazar günü 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik Kavram Yarışma Sınavı (KYS) düzenlenecek. Bu sınavla ilgili duyuru ve kayıt çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak.” dedi.

 

Haber:BüyüktireHaber okunma sayısı: 970

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

gumuspalada-trafik-kaosu

GÜMÜŞPALA'DA TRAFİK KAOSU

05 Şubat 2014 Çarşamba 17:21
tirenin-yollari-hep-ayni

TİRE'NİN YOLLARI HEP AYNI

29 Ocak 2014 Çarşamba 18:01
bugun-mevlid-kandili

BUGÜN MEVLİD KANDİLİ

12 Ocak 2014 Pazar 12:43
bi-sorsaydiniz

Bİ SORSAYDINIZ?

18 Aralık 2013 Çarşamba 22:23
usta-gazeteci-arslan-vefat-etti

USTA GAZETECİ ARSLAN VEFAT ETTİ

23 Kasım 2013 Cumartesi 16:04
yolun-sonu

YOLUN SONU

11 Kasım 2013 Pazartesi 11:11

DUYURULAR

HAFTANIN HADİSİ

Peygamber Efendimiz H.z Muhammed Mustafa (sav)in hadisleri

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

YAZARLAR

İZMİR - HAVA DURUMU

IZMIR