02 Ekim 2014 Perşembe

CHP’DE ADAY SONUCU BELİRLER

chpde-aday-sonucu-belirler


23 Ekim 2013 Çarşamba 23:27

2014 seçimlerinde 30’da 30 hedefiyle yola çıkan CHP’de seçimin sonucu merakla beklenen ilçelerin başında Tire Belediyesi geliyor. Mustafa Güngör’ün ilçe başkanlığı döneminde büyük bir ivme kazanan ve tarihinde ilk defa seçim kazanma noktasına gelen CHP’de Tayfur Çiçek’e olan tepkiler ise dinmek bilmiyor. Tayfur Çiçek’in CHP’ye geçişiyle partinin oylarında da bir düşüş yaşandığı herkes tarafından biliniyor. Bugün Ak Partide bile çoğunluk Tayfur Çiçek’in CHP’den aday olmasını istiyor.

Herkes AVM’ ye Karşı

Tafur Çiçek’in AVM projesine halk, CHP aday adayları, Ak Partililer, MHP’liler,sivil toplum örgütleri,esnaf kısacası nerdeyse tüm Tire karşı çıkarken Tayfur Çiçek’in herkesi karşısına alarak AVM’de ısrarcı olması şehirde büyük bir tepki oluşturuyor.Gün geçmiyor ki gazetelerde AVM aleyhine bir haber çıkmasın.AVM ihalesiyle ilgili çıkan dedikodular ise direk CHP’ye zarar veriyor.

Bayındır’dan Ders Çıkarmak Lazım

Bayındır eski CHP ilçe başkanı Çetinbaş’ın 2009 yılında Bayındır’da seçimi neden kaybettikleriyle ilgili yaptığı açıklama büyük bir ders niteliğinde ve Tire’yi de yakından ilgilendiriyor. Çetinbaş” “ ANAP’ta yıllardır siyaset yapıp ilçede belediye başkanlığı yapan bir isim aday gösterildi. Partimize hiç adım atmayan biriydi. Sadece belediye başkanlığını istiyordu. Ben o dönem adaylık için örgüte sorulması, halk arasında anket yapılması için uğraştım. Ancak başaramadım. Belediye başkanı olarak hizmetleri halk tarafından eleştirilen biri örgüt içinde talep görmeyen biri aday gösterildi. Halkın eleştirdiği örgütte de talep görmeyen biri nasıl seçim kazansın” dedi.

Tayfur Çiçek Nasıl Seçim Kazanacak?

Şehrimizde de Tayfur Çiçek DP’den CHP’ye geçti. Geçmeden önce CHP’yi bataklığa benzeterek “Ben bu bataklığın içine kendimi atmak istemiyorum.”dedi. AK Partiye geçme talebi reddelince rotayı CHP’ye çevirdi. Partiye nasıl geçtiğini ise Tire’de artık bilmeyen yok. CHP’de 5 aday adayı Tayfur Çiçek ismine tepkili. Eski ilçe başkanları Tayfur Çiçek’i partilerinde görmek istemediklerini her yerde söylüyorlar. Şehirde yapılan anketlerde Tayfur Çiçek %75 ila 80 oranında başarısız çıkıyor. Eski bakan “Tayfur Çiçek aday yapılırsa partime destek vermem.” diyor. CHP Tayfur Çiçek’i aday gösterirse seçimi nasıl kazanacak? Sorusunu herkes birbirine soruyor.

Ali Engin Diyor ki:


CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, binlerce partilinin katıldığı bayramlaşma töreninde "AK Parti, CHP içinde aday adayları ekseninde çıkacak kavgadan yararlanmak istiyor. Geçen seçimlerde Bayındır’da olduğu gibi. Bayındır’da CHP üyelerinin önemli kısmı AKP’ye oy vermiş. İlçe belediye başkan adayı Büyükşehir adayından az oy aldı. Bu kırılmaları yaşamaya partimin, ülkemin tahammülü yok” ifadelerini kullanıyor. Partililer ise Ali Engin’e %100 katıldıklarını belirterek Tire’de aday seçiminde çok dikkatli davranılmasını, kararın anket sonuçlarına ve örgüte sorarak verilmesini istiyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin etiketleri:

siyaset, 1


Haber okunma sayısı: 696

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tirede-bahceli-ruzgari-esti

TİRE’DE BAHÇELİ RÜZGARI ESTİ

04 Mart 2014 Salı 00:11
devlet-bahceli-bugun-tirede

DEVLET BAHÇELİ BUGÜN TİRE'DE

02 Mart 2014 Pazar 10:58
chp-8-ilcede-kaybedebilir

CHP 8 İLÇEDE KAYBEDEBİLİR...

24 Şubat 2014 Pazartesi 16:49
kime-el-salliyoruz

KİME EL SALLIYORUZ?

22 Şubat 2014 Cumartesi 18:55
toplanan-paralar-nereye-gidiyor

TOPLANAN PARALAR NEREYE GİDİYOR?

22 Şubat 2014 Cumartesi 16:58
chpde-liste-savasi

CHP'DE LİSTE SAVAŞI

16 Şubat 2014 Pazar 12:45

DUYURULAR

HAFTANIN HADİSİ

Peygamber Efendimiz H.z Muhammed Mustafa (sav)in hadisleri

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

YAZARLAR

İZMİR - HAVA DURUMU

IZMIR