18 Eylül 2014 Perşembe

ÇİÇEK’E KÖTÜ HABER

ciceke-kotu-haber


14 Ağustos 2013 Çarşamba 11:31

Bir gün önce sitemizde yayınlanan “Çiçek’in CHP İnadı” başlıklı haberimizde Tayfur Çiçek ve ekibinin CHP’ye geçmek için yoğun uğraş verdiği ve bu hafta içinde Ankara’ya gidilerek ciddi girişimlerde bulunulacağı iddia ediliyordu. Bazı kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre Tayfur Çiçek CHP’den adaylık sözünü yazılı MYK kararı ile istediği ancak genel merkezin böyle bir yazılı karar alması bir yana adaylık sözü vermesinin bile bugünkü ortamda uygun olmadığı belirtiliyor.
Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir açıklaması ise bu sözleri doğrular nitelikte. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na adaylığı konusunda, "Sayın Sarıgül, oldukça başarılı bir belediye başkanı. Partimize gelme konusunda bir talebi yok. Partimizin dışındaki bir kişi, onunla ilgili genel başkan olarak bir yorum yapmam doğru değil" dedi."Gelecekse biz kimsenin önüne duvar örmeyiz" dedi ve "Partimize gelecekse gelir, ondan sonra eğer belediye başkanı olur mu olmaz mı o daha sonra ki aşama. Sayın Sarıgül'ün önce partimize gelmesi lazım. Partimizin üyesi olması için parti meclisimiz karar alması lazım. MYK ile olmuyor. Bu nedenle üyelik başvurusu yapılması lazım ve parti meclisinin üyelik kararı alması lazım. Bir kişinin bir partiden belediye başkanı, milletvekili, il meclis üyesi olabilmesi için önce parti üyesi olması lazım" şeklinde konuştu.
Bu sözler ise adaylık için yazılı MYK kararı istediği iddia edilen Tayfur Çiçek’i eğer iddialar doğru ise üzeceğe benziyor.
Tayfur Çiçek Önce Üye Olmak Zorunda
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları ışığında çıkan sonuç: Şehrimizde fısıltı gazetesinin çalıştırılarak “Tayfur Çiçek CHP’de işi bitirmiş. İş adaylığının açıklanmasına kalmış.” şeklinde yapılan dedikoduların gerçeği yansıtmadığı ve CHP’den aday olmak isteyenlerin yapması ve uyması gereken bazı prosedürlerin olduğu ortaya çıkıyor.Haber okunma sayısı: 1113

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

 • onur kuru

  Misafir 14 Ağustos 2013 20:54 tayfur cıcek uye olsun partiye baskan adayı olmazsa belkı beledıye meclisi verirler...

 • yok artık

  Misafir 14 Ağustos 2013 22:18 Biz sayın başkanımızı yormayalım. Yaptığı hizmetler için teşekkür eder kendisine uzun ve sağlıklı bir emeklilik yaşamı dileriz. Ayrıca CHP den başka parti yok mu?

 • ekrem

  Misafir 16 Ağustos 2013 11:45 siyasette artık sayın tayfur beye iyi haber geleceğini sanmıyorum.

 • erdoğan

  Misafir 17 Ağustos 2013 10:41 tayfur çiçek tüm yaşananlara rağmen aday yapılırsa chp zaten bitmiştir. chp kendi içinden aday çıkaramayacak kadar aciz bir parti mi?eski bakan var,mustafa güngör,ali doğu var.hepside seçim kazanabilecek isimler.

DİĞER HABERLER

tirede-bahceli-ruzgari-esti

TİRE’DE BAHÇELİ RÜZGARI ESTİ

04 Mart 2014 Salı 00:11
devlet-bahceli-bugun-tirede

DEVLET BAHÇELİ BUGÜN TİRE'DE

02 Mart 2014 Pazar 10:58
chp-8-ilcede-kaybedebilir

CHP 8 İLÇEDE KAYBEDEBİLİR...

24 Şubat 2014 Pazartesi 16:49
kime-el-salliyoruz

KİME EL SALLIYORUZ?

22 Şubat 2014 Cumartesi 18:55
toplanan-paralar-nereye-gidiyor

TOPLANAN PARALAR NEREYE GİDİYOR?

22 Şubat 2014 Cumartesi 16:58
chpde-liste-savasi

CHP'DE LİSTE SAVAŞI

16 Şubat 2014 Pazar 12:45

DUYURULAR

HAFTANIN HADİSİ

Peygamber Efendimiz H.z Muhammed Mustafa (sav)in hadisleri

ÇOK OKUNANLAR

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

YAZARLAR

İZMİR - HAVA DURUMU

IZMIR