16 Eylül 2014 Salı

KİM HANGİ PARTİDEN ADAY OLUR?

kim-hangi-partiden-aday-olur


23 Şubat 2013 Cumartesi 23:14

2014 yerel seçimlerine 1 yıl gibi bir zaman olmasına rağmen siyasi partilerde hareketlilik artarak devam ediyor. Şehrimizde en hareketli parti bugün itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi olarak göze çarpıyor. İlçe başkanı Mustafa Güngör önderliğinde köylere adeta çıkarma yapan CHP halka büyükşehir yasasını anlatıyor. Köylerde Mustafa Güngör’e büyük bir ilgi gösterilmesi, merkezde de CHP’nin 2009 yılından bu yana yapılan tüm seçimlerde sürekli oylarını artırması nedeniyle Mustafa Güngör ismi adaylıkta ön plan çıkıyor. Güngör dışında Mahmut Eskiyörük, Yücel Özen ve eski bakan Halil Çulhaoğlu ve belediye başkanı Tayfur Çiçek isimleri de siyasi kulislerde konuşulan isimler. Ama Mustafa Güngör isminin halktan karşılık bulması, teşkilatı çok diri tutması, yapılan anketlerde Mustafa Güngör başkanlığındaki CHP’nin önde çıkması nedeniyle Mustafa Güngör’ün adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. 

 Ak partide ise adaylık süreci sessiz ama derinden devam ediyor. Adaylığını açıklamamasına rağmen ilçe başkanı Mehmet Çeltikçoğlu ismi ön planda. Çeltikçoğlu’nun da adaylık konusunda istekli olduğu ve tüm çalışmalarını bu doğrultuda yönlendirdiği biliniyor. Eski belediye başkanı Sıtkı İçelli’nin de adaylık konusunda nabız yokladığı ancak özellikle ilçe bazında düşük sinyaller aldığı konuşuluyor. Bunun dışında Fatih Pınar, Hüseyin Çapkınoğlu isimleri siyasi kulislerde konuşulsa da ismi geçen kişiler aday olmayı düşünmediklerini belirtiyorlar. Ancak siyasette bir günün bazen çok uzun bazen de çok kısa olduğu düşünülürse her an dengelerin değişebileceği de göz ardı edilmiyor. Çeltikçoğlu’nun önündeki tek engel genel merkezin ilçe başkanlarının adaylığına sıcak bakmaması. Ama Çeltikçoğlu’nun istisna ilçe başkanlarından birisi olduğu konuşuluyor.

MHP’de ise İlçe başkanı Bayram Demirel aday adayı olarak beş kişinin başvuruda bulunduğunu bulardan birisinin ön yoklama ile seçileceğini belirtiyor ama tecrübeli isimler MHP’nin sürpriz bir isimle seçimlere katılabileceğini konuşuyorlar.

Belediye başkanı Tayfur Çiçek ise son dönemde sessizliğe bürünmüş gibi gözükse de CHP ‘de genel merkeze yakın kişilerle irtibatta olduğu ve CHP’den adaylığı zorladığı ve bu konuda bir takım gelişmeler yaşandığı dillendiriliyor. Ama Tayfur Çiçek’in önündeki en büyük engel ilçe yönetimi ve başkanı Mustafa Güngör. Ayrıca Tayfur Çiçek’in Ak partiden bazı milletvekilleriyle İzmir’de de adaylık için görüşmeler yaptığı da iddialar arasında. Haber okunma sayısı: 756

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

 • engin

  Misafir 24 Şubat 2013 11:28 Tayfur Çiçek'e parti kalmamış.

 • hasan ali

  Misafir 24 Şubat 2013 20:07 akp'den tayfur çiçek aday yapılırsa 3.parti olurlar.Ben Akp'ye oy vermeyi düşünüyordum ama tayfur çiçek olursa karşısında kim kuvvetliyse oyumu ona veririm.

 • günay

  Misafir 25 Şubat 2013 00:53 sayın hasan ali bende tayfur çiçek chpden aday olursa oy vermem.

 • salih

  Misafir 27 Şubat 2013 14:44 adaylar belli olunca değerlendiririz.ancak tayfur çiçek nerden aday olursa o partiyer oy vermem,eşe dostada verdirtmem.

 • başkan

  Misafir 27 Şubat 2013 16:00 tirede mustafa güngör ün başarılı olacağına inanıyorum.büyük şehir belediyesi nin chp de olması ve bu seçimdede kazanma ihtimalinin yüksek olması tirede mustafa güngör ismini ön plana çıkarı diyorum.

DİĞER HABERLER

tirede-bahceli-ruzgari-esti

TİRE’DE BAHÇELİ RÜZGARI ESTİ

04 Mart 2014 Salı 00:11
devlet-bahceli-bugun-tirede

DEVLET BAHÇELİ BUGÜN TİRE'DE

02 Mart 2014 Pazar 10:58
chp-8-ilcede-kaybedebilir

CHP 8 İLÇEDE KAYBEDEBİLİR...

24 Şubat 2014 Pazartesi 16:49
kime-el-salliyoruz

KİME EL SALLIYORUZ?

22 Şubat 2014 Cumartesi 18:55
toplanan-paralar-nereye-gidiyor

TOPLANAN PARALAR NEREYE GİDİYOR?

22 Şubat 2014 Cumartesi 16:58
chpde-liste-savasi

CHP'DE LİSTE SAVAŞI

16 Şubat 2014 Pazar 12:45

DUYURULAR

HAFTANIN HADİSİ

Peygamber Efendimiz H.z Muhammed Mustafa (sav)in hadisleri

ÇOK OKUNANLAR

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

 • Haber bulunamadı

YAZARLAR

İZMİR - HAVA DURUMU

IZMIR